Firma Vibia z siedzibą w Barleconie to marka rozpoznawalna na całym świecie. Firma obecna w ponad 80 krajach. Jako jedna z niewielu stworzyła narzędzia to własnego projektowania kompozycji lamp, z którego korzystają tysiące projektantów wnętrz.

Lampy Vibia to nowoczesny design. W tworzeniu nowoczesnych lamp firma zawsze czerpie swoje inspiracje z otoczenia. Zamierzeniem projektantów jest to aby nowoczesne lampy stawały się integralna częścią otoczenia, tak aby razem tworzyły właściwą i odpowiednia atmosferę.Dzięki łączeniu kilku opraw możemy uzyskać ciekawą aranżacje światła. Poniżej postaramy się opisać Państwu kilka ciekawych modeli, które pomogą w doborze oświetlenia do Waszego domu, mieszkania, biura. A także do oświetlenia lokali i salonów.

Jednym z ciekawych modeli hiszpańskich lamp Vibia jest model Match projektu Jordi Vilardell oraz Meritxell Vidal. Jest to lekka modułowa lampa. Składa się z dwóch prętów, oraz modułu LED o mocy 2,1W. Barwa światła to ciepła 2700K, można również przystosować lampę do ściemniaczy Dali. Lampa Vibia Match malowana jest w kolorze białym matowym lub matowym grafitowym. To dzięki takiemu rozwiązaniu klient może poczuć się jak projektant i stworzyć własna unikatową lampę.

Bardzo ciekawym modelem dla osób lubiących czytać na kanapie będzie lampa- połka Suite projektu Jordi Vilardell & Meritxell Vidal. Lampę możemy skategoryzować w kategorii lamp podłogowych, ale również jako kinkiet gdyż występuje w wersji do montażu na ścianie. W sumie model lampy Vibia Suite występuje w czternastu wersjach. Dostępna jest w kolorach matowych białym oraz czekoladowym. Źródłem światła są tutaj oczywiście diody LED zamontowane pod każdą z półek. Oczywiście w erze smartfonów nie mogło zabraknąć portów USB umożliwiających ładownie telefonu lub tabletu. Na uwagę zasługuje model z lampką nocną. Jest ona zamontowana na stałe, ale klosz jest już ruchomy i umożliwia skierowanie strumienia światła na czytaną książkę.

Przykładem lampy w która producent proponuje współtworzenie z klientem jest lampa I.Cono Vibia. Tutaj otrzymujemy możliwość wyboru koloru lampy. do wyboru mamy kilkadzesiąt kolorów z palety RAL. Standardowe kolory to biały i czarny w połysku, oraz matowy biały i szary. Lampa została zaprojektowana przez studio projektowe Lievore, Altherr, Molina. Wersja stołowa jest częścią rodziny lamp I.Cono w skład której wchodzą jeszcze kinkiet I.Cono oraz lampa podłogowa. Lampy stołowe I.Cono są idealnym wyborem jako lampa pomocnicza lub lampa do czytania w przestrzeni studyjnej lub roboczej.

Plafon Link Vibia to również seria lamp w której klient może skonfigurować końcowy wygląd lampy. Zaprojektowana przez Ramóna Esteve’a, a inspiracją była seria lamp Link XXL przeznaczonych do dużych przestrzeni użytkowych. Seria Link jest dedykowana dla klienta indywidualnego. Lampę tworzą różnorodne moduły różniące się wielkością oraz wysokością. Dzięki minimalistycznemu, prawie neutralnemu wzornictwu, może wkomponować się w każdy typ wystroju wnętrz. Lampa sufitowa dostępna jest w białym lub grafitowym połysku.

Kolejnym ciekawym modelem jest kinkiet North Vibia autorstwa Arika Levy. Lampa składa się z dużego lub małego klosza zamontowanego na sznurze zasilającym. Sznur możemy poprowadzić na ramieniu lub stosując specjalny uchwyt może zwisać z sufitu. Oprawa dostępna jest w czterech matowych kolorach grafitowym, niebieskim, kremowym oraz białym. Źródłem siatła są tutaj moduły LED. Lampy North Vibia to również wersja stojąca oraz jako lampa wisząca.

Marka Vibia to również lampy zewnętrzne zaprojektowane przy udziale hiszpańskich projektantów i również wykonane z najwyższą jakością. W ofercie znajdziemy kilka wersji słupków przeznaczonych do oświetlenia chodników. Wersje stojące oraz wiszące lamp idealne na tarasy.Bardzo ciekawymi są kinkiety, które możemy łączyć w ciekawe kompozycje świetlne. Poniżej przedstawiamy kilka modeli lamp zewnętrznych w aranżacjach.

Jeśli są Państwo zainteresowani lampami Vibia, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia.

[email protected]