Firma Olev to producent z Włoch, specjalizujący sie w oświetleniu LED przeznaczonym do budynków użyteczności publicznej.

Ponad dziesięć lat temu firma Olev postawiła z produkcje opraw tylko i wyłącznie w technice LED. Wybór podyktowany był z rozwojem techniki LED oraz możliwościami. Diody LED są o wiele mniejsze od tradycyjnych źródeł światła, co daje duże możliwości projektantom przy tworzeniu nowych opraw. Obecnie firma rozwija twechnikę LED 230V, czyli zasilania diod bez użycia transformatora. Dzięki czemu lampy Olev charakteryzują się smukłym wyglądem.

Lampa wisząca Shine Vertical Olev – to nowość z 2017 roku, zaprezentowana podczas targów w Mediolanie. Jest to sześciokątna lampa wisząca. Źródłem światła jest tutaj oczywiście moduł LED. Dostępna jest w kolorze czarnym lub mosiądz szczotkowany.

Kinkiet Laypsilon Olev – to bardzo ciekawa lampa ścienna, gdyż po zamontowaniu na ścianie możemy ją obracać zmieniając kierunek światła. Bardzo ciekawy efekt możemy uzyskać przy montażu większej ilości kinkietów. Źródłem śiatła jest tutaj moduł LED o mocy 18W zasilany bezpośrednio napięciem 230V. Barwa światła to 3000K czyli ciepła, a strumień świetlny to 1800 lumenów. Warto dodać również, iż współczynnik oddawania barw (CRI) to 90 czyli wysoki. Lampa dostępna jest tylko w kolorze białym.

Lampa sufitowa Pivot Olev – to tak naprawdę lampa modułowa. Do wyboru mamy kilka kształtek i odcinków, z których tworzymy lampę według własnego gustu. W ofercie mamy dwa szklane klosze, jeden abażur i gołą końcówkę na samą żarówkę na przykład dekoracyjną lub industrialną. Oprawa w kolorze polerowanej miedźi.

Lampa stojąca Jointed Olev – to duża regulowana lampa. Maksymalna wysokość lampy to aż 230 centymetrów. Średnica abażura to 50 centymetrów. Tutaj również źródłem światła jest moduł LED zasilany napięciem 230V o mocy 12W, barwa światła to 2700K. Lampa dostępna jest w kolorze białym lub czarnym.

Profile LED Olev są również dostępne w ofercie producenta. Można podzielić je na dwie grupy. Pierwsza to standardowe profile dostępne wśród innych producentów. Wyróżniają się one tym iż posiadają wbudowane już diody LED, oraz mogą być wyposażone w czujnik ruchu lub włącznik dotykowy wbudowany w profil. Dlatego przy zakupie musimy określić długość. Profil może być również zabezpieczony przed wilgocią i posiadać certyfikat IP54. Natomiast druga grupa to profile przeznaczone głównie do tworzenia linii świetlnych na sufitach i ścianach. Warte uwagi są profile LED Ghost Line Olev asymetryczne, czyli źródło światła umieszczone jest z boku profilu przez co gdy stoimy na przeciwko nie jesteśmy oślepiani przez diody. Tutaj również przy zakupie profilu otrzymujemy już wbudowane LEDy, dlatego musimy określić długość. Profil LED dostępny jest z diodami z wskaźnikiem oddawania barw (CRI) 85 lub 90.

Jeśli są Państwo zainteresowani lampami technicznymi OLEV, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia. Pomożemy Państwu w odpowiednim wyborze właściwej lampy w atrakcyjnej cenie.

[email protected]