Hiszpański producent oświetlenia dostępny w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Firma Marset powstała 1940 roku jako odlewnia metali. Przez dziesięciolecia zdobyła doświadczenie w tworzeniu lamp. Pierwszoplanową rolę zawsze pełnią projektanci. To oni wyznaczają kierunek, oczywiście przy zachowaniu podstawowej funkcji lampy. Lampy Marset są innowacyjne, inteligentne, które mają rozbudzać zmysły odbiorców. Poprzez precyzję techniczną i kreatywność dążą do odkrycia nowych funkcji i zastosowań. Głównymi cechami kolekcji są autentyczne poczucie, prostota i ozdobne, ale powściągliwe podejście wizualne.

Lampa wisząca Discocó Marset – to chyba najbardziej znany produkt firmy. Zwraca na siebie uwagę nawet w dzień w czasie spoczynku. Lampa autorstwa Christophe Mathieu. Wnętrze wykończone jest w chromie co potęguje odbicie światła od 35 płatków zamontowanych na ramionach. Lampa dostępna jest w kolorach białym, szarym, beżowym oraz w czarno/złotym. Źródłem światła w zależności od modelu są żarówki na gwint E27 lub E14. Cała seria lamp Discocó obejmuje, aż pięć różnej wielkości lamp wiszących. Lampa sufitowa to trzy wielkości, natomiast wersja ścienna czyli kinkiet występuje tylko w jednym rozmiaże. 

Kinkiet Gingier Marset – to lampa z całej rodziny lamp Ginger. Talerz lampy o grubości 4mm wykonany jest z prasowanego drewna, papieru oraz żywicy. Do wybory mamy wybarwienia w kolorze wenge lub dąb. Pozostała część lampy to metal malowany na czarny mat. Źródłem światła jest tutaj moduł LED, moc jego jest uzależniona od wielkości lampy. Skierowany jest on w górę tak aby światło odbitym i miękkim strumieniem rozświetlało powierzchnie. Wnętrze klosza może być również w kolorze białym. Lampy Ginger to ogromna kolekcja lamp, znajdziemy w niej lampy wiszące o różnych wielkościach talerza. Również w wersji potrójnej. W kategorii lampy stojące Marset oferuje tradycyjną pionową lampę stojącą jak również dwa modele lampy z kloszem umieszczonym na ramieniu. Kolejnymi lampami w kolekcji są kinkiety Marset, które można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy to talerze bezpośrednio montowane do ściany w wersji pojedynczej, podwójnej oraz potrójnej. Drugi rodzaj kinkietów to lampy na ramieniu. Dwa mniejsze wielkości lamp są idealne na przykład do sypialni przy łóżku. Dostępne są również w wersji z kablem z wtyczką. Natomiast większy model posiada długie ramię które możemy regulować między 94 a 120 centymetrów. Ostatnią z kategorii to lampy stołowe, również tutaj mamy do wyboru trzy rodzaje lamp. Na uwagę zasługuje najmniejszy model, który posiada wbudowaną baterię wytrzymującą pięć godzin świecenia przy maksymalnej mocy.

Lampa zewnętrzne Santorini Marset zostały zainspirowane latarniami znalezionymi na łodzi rybackiej. Santorini to kolekcja niestandardowych lamp zewnętrznych, która pozwala tworzyć wiele kompozycji. Użytkownicy mogą wybrać, ilość talerzy, którą należy umieścić na dyfuzorze wraz z ich kolejnością, położeniem i kierunkiem. Ta kombinacja daje bogatą gamę światła bezpośredniego lub odbitego. Kolekcja Santorini może być zawieszona z sufitu, pojedynczo lub w większej ilość lamp. Dostępna także jako lampa ścienna lub stojąca, przy użyciu akcesoriów, które można łatwo dodawać. Dostępne kolory talerzy to biały, szary i musztardowy. Ponadto, kolekcja lamp Santorini została rozszerzona o lampe sufitową i kinkiet z bardziej konwencjonalnym systemem mocowania w postaci struktury rurowej, która nadaje bardziej solidny wygląd.

Reflektorki Atlas Marset   to najstarsza z lamp z oferty firmy. Zaprojektowana w 2000 przez najbardziej znanego hiszpańskiego projektanta Joan’a Gaspar’a. Laureata wielu nagród za projekty lamp, mebli i wielu innych innych rzeczy użytku codziennego. Między innymi jedna z nagród w Silver Delta w 2001 otrzymał za serie lamp Atlas. Lampy Atlas Marset to proste reflektorki wykonane transparentnego poliwęglanu. Żarówka halogenowa jest tutaj otoczona przez klosz. Źródło światła we wszystkich modelach to halogen PAR30 na gwint E27, lub w wersji MIni jest to PAR16 GU10. Oczywiście może być zastąpiony przez zamiennik LED. Do wyboru mamy lampę wisząca Atlas Susp. jako pojedynczy zwis lub jako wiszące obok siebie w ilości dwóch lub trzech zwisów. Montowane na prostokątnej podsufitce. Dostępna jest również wersja do montażu na szyno-przewodzie nazywana Atlas Susp. Ad. . W systemie szynowym możemy zamontować również krótszą wersje Atlas Ad. tak zwany spot świecący światłem punktowym. Najbardziej popularna wersja to montowany na ścianie lub suficie reflektor Atlas Marset, dostępny również w wersji pojedynczej, podwójnej oraz potrójnej.

Firma Marset posiada w swojej ofercie kilka modeli lampek nocnych montowanych przy łóżku lub w zagłówku. Lampy charakteryzują sie ciekawym wzornictwem oraz funkcjonalnością. Do wybory mamy kinkiet N°8 z giętkim ramieniem nazywanym gęsią szyją. Kolenymi lampami są minimalistyczne oprawy LedcompassLedpipeLedtube. Oczywiście wszystkie wyposażone w moduły LED. W ofercie znajdziemy również model z abażurem z tkaniny Nolita Cotton oraz z szkła Nolita.

Jeśli są Państwo zainteresowani hiszpańskimi lampami Marset, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia. Pomożemy Państwu w odpowiednim wyborze właściwej lampy w atrakcyjnej cenie.

[email protected]