Polski producent oświetlenia wytyczający nowe formy wzornictwa w oświetleniu z dbałością o detale techniczne.

FirmaChors jako jedna z pierwszych dostrzegła możliwości w współpracy z projektantami przy tworzeniu opraw. Zaowocowało to bardzo ciekawymi wizualnie oprawami. Oczywiście przy tworzeniu lamp Chors nie zapomniano  o najważniejszym czyli o oświetleniu. Duży nacisk kładzie się na dobór odpowiednich źródeł swiatła, tak aby klient mógł cieszyć sie zdrowym i przyjaemnym dla oczu światłem. Chors wyznaje zasade iż oswietlenie wpływa na przestrzeń i również lampy pełnią ważną rolę w wystroju wnętrz. Odpowiednio dobrane oprawy potrafią podkreślić walory wnętrza, między inymi poprzez podkreślenie detali oraz kolorów.

Seria lamp Fusion Chors to nowe podejście do tradycyjnej lampy wpuszczanej na źródła światła QR111. Cechą charakterystyczną to delikatna forma oraz kompaktowy rozmiar. Wpust Fusion R Chors dostępny jest w wersjach na tradycyjne halogenowe źródło światła G53 lub zamiennik LED albo z wbudowanym modułem LED Lightpro. W przypadku wyboru modułu staje się on integralna częścią lampy i nie musimy się martwić doborem światła. Jedyne co klient musi określić to kąt świecenia (od 15° do 50°) oraz barwę światła. W ofercie dostępna jest również wpuszczana lampa Fusion RT Chors. To model pozbawiony ramki zewnętrznej potocznie zwany lampą bezramkową. Umożliwia to klientowi „wtopienie” lampy w sufit podwieszany. Ale to nie wszystko, seria Fusion to także wersje okrągłe Fusion 111. Natomiast Fusion 160 i Fusion 300 to okrągłe wpuszczane plafony z przesłoną do wyboru (mleczna lub pryzmatyczną w dwóch rodzajach). Przy opisie serii lamp Fusion należy również wspomnieć o wersji MFusion, to mniejsza wersja lamp idealna do miejsc gdzie nie mamy do dyspozycji dużej przestrzeni w suficie podwieszanym. Wysokość lampy to niecałe 6 cm.  Również ciekawą zaletą spotlight’ów Fusion jest możliwość malowania ich w dwóch kolorach, przykładowo wnętrze malujemy na czarno, a same oprawy na biało. Te nowoczesne lampy na pewno sprawdzą się jako oświetlenie lokali, salonów ale także jako oświetlenie biura i domu.

Natynkowa lampa Beep Chors – to propozycja dla osób, które poszukują prostych lamp z wydajnym źródłem światła. Oprawa oferuje tutaj 6 watowe diody LED, co w przypadku żarówki halogenowej odpowiada 50-ciu watom. Oprawa Beep Chors idealnie nadaje się do zastosowania w łazienkach oraz na zewnątrz, a to dzięki podwyższonej klasie szczelności IP65. Lampa występuje w dwóch wersjach: kwadratowej zwanej Beep Care oraz okrągłej Beep ON. Dodatkową zaletą opraw jest możliwość wyboru wersji kolorystycznej wedle potrzeb klienta.

Kinkiet Thiny Slim Chors to najbardziej rozpoznawalna lampa producenta. Produkowana już od wielu lat. Obecnie idąc z duchem czasu tradycyjna wersja na świetlówkę wypierana jest przez wersje z modułami LED. Dostępną mamy wersje bezpośrednio przylegająca do ściany nazywaną Thiny Slim K Chors, oraz wersje z „dystansem” Thiny Slim+ K Chors. W wersji przylegającej do ściany do wyboru mamy pięć długości od 30 cm do 150 cm, a wersji plus cztery długości od 60 cm do 150 cm. Oczywiście w zależności od długości kinkiet oferuję różne moce modułów LED. Tak jak przy każdych modułach mamy do wyboru trzy rodzaje barwy światła; ciepła W (2700K), pośrednia NW (3000K) oraz neutralna N (4000K). Przy wyborze kinkiet określamy również rodzaj przesłony-klosza który zostanie zamontowany. I tak mamy tutaj trzy opcje; przesłona mleczna, pryzmatyczna oraz super pryzmatyczna. Kinkiet idealnie sprawdzi się jako oświetlenie w łazience przy lustrze. Oczywiście w ofercie producenta znajdziemy wersje również jako lampa wisząca Thiny Slim Z Chors.

Coraz większym liczba naszych klientów poszukuje wiszącej podłużnej tuby. Lampa wisząca Ista H Z Chors – to cała seria tub, które możemy zwiesić na wybranej przez nas długości. Industrialne lampy występują w trzech długościach (60, 90 oraz 120) . Źródłem światła są tutaj moduły Led o mocy 36, 54 oraz 72 watów. Wszystkie dostępne w trzech rodzajach barwy światła: ciepłej W (2700K), pośredniej NW (3000K) oraz neutralnej N (4000K). Diody LED „zamknięte” są w mlecznym kloszu z pleksi, dzięki czemu światło równomiernie rozświetla pomieszczenie.

Ista H Z Chors – Lampa wisząca tuba Ista Chors

Lampa systemowa Accent System Chors – to seria opraw i akcesorii pozwalających na tworzenie własnych systemów oświetleniowych. Baza systemu to profil występujący w wersji wpuszczanej (RT i IN ), natynkowej (ON) oraz zwieszany (Z). Do wyboru mamy trzy rodzaje reflektorów Moi, Maman i Papa. Kolejnymi elementami są przesłony, lampa awaryjna, szynoprzewód czy moduły LED z trzema rodzajami przesłon do wyboru.

Reflektor do szynoprzewodów Moi R SP3 Chors – to idealna propozycja jako szynowy reflektor do zastosowania w domach czy biurze. Jego zalety to prostota oraz dwa rodzaje źródeł światła do wyboru. Wersja LED o mocy 6W dostępna oczywiście w trzech barwach ciepłej W (2700K), pośredniej NW (3000K) oraz neutralnej N (4000K). Dzięki cofniętej diodzie i szklanej soczewce uzyskujemy kąt świecenia 60°, zapobiegając jednocześnie efektowi olśnienia. Dostępna jest również wersja na tradycyjną żarówkę halogenową z trzonkiem GU10, co daje klientowi możliwość zastosowania źródła światła według własnego życzenia. Zarówno w wersji LED i halogenowej mamy możliwość wyboru innego koloru ringu otaczającego źródło światła.

Qua+ R SP3 Chors – Reflektor do szyn Qua z opcjami źródła światła i ringami w innych kolorach

Jeśli są Państwo zainteresowani lampami Chors, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia. Pomożemy Państwu w odpowiednim wyborze właściwej lampy w atrakcyjnej cenie.

[email protected]