Co może wyniknąc z połaczenia pomysłów młodych zdolnych projektantów zagranicznych z czeską tradycją w obróbce szkła ? Oczywiście piękne lampy Brokis!

Brokis to oprócz lamp również drobne dekoracje, wszystkie zdobyły światowe uznanie co przełożyło się na liczne nagrody i wyróżnienia. Lampy Brokis to połączenie ręcznie wywarzanego szkła z wysokiej jakości materiałami, między innymi drewnem lub ręcznie wyciskanym metalem. Firma kultywuje dawne czeskie tradycje hutnicze. Ekskluzywne lampy Brokis nadadzą każdemu  pomieszczeniu unikatowego wyglądu. 

Najbardziej znanym z modeli lampa Memory. Kolekcja lamp ma przywrócić w kliencie czas dzieciństwa. Dzięki temu swoje największe zastosowanie mają w pokojach dziecięcych. Lampa występuje w wielu wersjach kolorystycznych oraz kilku rozmiarach. Dostępne są wersje do montażu na ścianie i suficie. Dodatkowo możliwe jest dokupienie „podsufitki” umożliwiającej montaż kilku lamp. Sznurek w lampie ma nie tylko zastosowanie dekoracyjne ale umożliwia włączanie lampy przez pociągnięcie.

Kolejną ciekawą propozycją jest lampa Mona, w skład kolekcji wchodzą dwie wersje kolorystyczne czarna i biała. Lampa występuje jako wisząca, kinkiet, lampa podłogowa oraz biurkowa. Źródłem światła jest tutaj dioda LED, również w wersji ściemnianej. 

Kolejną z lamp Brokis godnych uwagi jest model Capsula. Lampa swoim wyglądem ma przypominać nasiono. Składa się z dwóch szklanych części, wewnątrz, których poprowadzone jest źródło światła LED w kształcie rurki. Dzięki temu uzyskujemy bardzo ciekawy efekt optyczny w postaci trójwymiarowości. Lampa dstępna jest w trzech wersjach wiszących lub jako pojedyńcze do samodzielnego montażu i aranżacji.

Bardzo ciekawym modelem jest lampa Knot. Lampa swoim wyglądem przypomina lampion. Przez ręcznie dmuchany klosz przechodzi sznur. Do wyboru mamy cztery rodzaje kształtów. Źródłem światła są diody LED umieszczone w górnym kapturze lampy. Lampa polecana jest głównie do salonów nad stołem jadalnym.

Jeśli są Państwo zainteresowani lampami Brokis, zapraszamy do kontaktu.

[email protected]