Kolejnym z znanych włoskich producentów lamp jest firma Axolight. Siedziba firmy mieści się w Wenecji. Od ponad dwudziestu lat firma zajmuje sie produkcja oświetlenia dekoracyjnego. 

Oczywiście w tworzeniu lamp Axolight Poznań swój udział maja światowej klasy projektanci. Również doświadczenie firmy w obróbce różnych materiałów: szkła, kryształu, tkaniny, ceramiki, metalu, aluminium i ABSu, pozwala zastosować lampy w prawie wszystkich rodzajach pomieszczeń. Takich jak mieszkania indywidualne, salony czy biura. Firma obecna jest w ponad 90 krajach, posiada swoje oddziały w Ameryce i Azji. W tym roku firma postanowiła odświerzyć swój wizerunek.

Lampa wisząca U-Light – to część całej serii lamp wiszących, sufitowych oraz ściennych zaprojektowanych przez Timo Ripatti . Standardowo lampa dostępna jest w trzech wielkościach, o średnicy 90,120 oraz 160 centymetrów. Lampa wykonana jest z aluminium i dostępna w kolorach szarym oraz w odcieniu brązu. Źródłem światła są tutaj oczywiście moduły LED wysokiej jakości o współczyniku oddawania barw CRI>90 i barwie światła białej ciepłej 3000K . Lamp w standardzie przystosowana jest do ściemniania 1-10V. Strumień światła możemy skierować równiez w góre.

Kinkiet Fairy Axolight – to kolejna lampa, która wchodzi w skład całej rodziny lamp wiszących, sufitowych, a także oczek. Projektantem lampy jest Manuel Vivian. To elegancka lampa z szklanym ciętym geometrycznie dyfuzorem dostępna w 3 różnych wersjach szkła: kryształ, bursztyn lub szary. Źródłem światła jest tutaj moduł LED o mocy 6,2 wata w barwie światła ciepłej 2700K. Lampa ma bardzo wysoki współczynnik oddawania barw CRI 90.

Lampa sufitowaMuse Axolight – to bardzo ciekawa i zarazem prosta w konstrukcji lampa. Składa się z metalowego stelaża, oraz elastycznej tkaniny. Samą tkaninę możemy prać w pralce w 40°. Lampa dostępna jest głównie jako plafon ,który możemy również zawiesić na ścianie, ale występuję również jako lampa wisząca w kształcie dzwonu i jako lampa stołowa przypominająca muszle. Dostępne średnice plafonu to 40,60,80 i 120 cm. W wersji 60 i 120 cm oferowany jest również plafon w kształcie kwadratu. Wersja stołowa dostępna jest w wersji mniejszej i większej, tylko lampa wisząca występuje w jednej wersji. Źródłem światła jest tutaj żarówka z gwintem E27, oczywiście przy większych wersjach są to trzy żarówki. Do wyboru mamy również trzynaście wersji kolorystycznych.

Lampa biurkowa AX20 Axolight – to wykonana z dużą precyzją lampa w kolorze chromu. Dostępna jest również w wersji lampy stojącej podłogowej, również jako pojedynczy zwis. W wersji na ścianę mamy do wyboru dwa kinkiety z krótkim i długim ramieniem. Źródłem światła jest tutaj żarówka z trzonkiem G9.

Lampa stojąca Clavius Axolight – należy do ogromnej rodziny lamp z serii Clavius. Lampa zaprojektowana przez Manuela Vivian’a. Składa się z metalowej ramki i ręcznie robionego abażura wykonanego z cienkich jedwabnych nici. Dostępna w trzech kolorach: biały kość słoniowa, tytoń lub czarny. Od spodu lampa posiada mleczny dyfuzor wykonany z metakrylanu. Część metalowa to kolory chromu lub złota. Wersja lampy wiszącej dostępna jest w kilku wielkościach oraz w dwóch kształtach kwadratu i prostokąta. Kinkiety Axolight dostępne są na metalowym ramieniu lub z abażurem bezpośrednio przylegającym do ściany.  Wersja sufitowa czyli plafon to trzy wersje, w tym jedna dostępna jest z ruchomymi reflektorami. Natomiast lampa stołowa i podłogowa to razem 4 wersje. Cała seria idealnie nadaje się do ekskluzywnych pomieszczeń jak apartamenty mieszkalne czy hotelowe. Źródłem światła są tu głównie żarówki z trzonkiem E27, ale i również moduły LED.

Duże lampy Axolight – to cała seria różnego rodzaju lamp wykonywanych specjalnie do większych pomieszczeń jak hole czy klatki schodowe. Wybrane modele możemy również na życzenie w indywidualny sposób dostosować.

Jeśli są Państwo zainteresowani lampami Axolight, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia. Pomożemy Państwu w odpowiednim wyborze właściwej lampy w atrakcyjnej cenie.

[email protected]