Jeden z najbardziej znanych włoskich producentów lamp. Jako jeden z niewielu wytycza kierunki w oświetleniu dekoracyjnym.

Mam przyjemność posiadać w ofercie lampy Artemide w Poznaniu. Firma znana wszystkim projektantom wnętrz, jest ikoną na rynku oświetleniowym. Niektóre z produktów firmy wystawiane są w muzeach architektury i nowoczesnej sztuki. Artemide posiada salony w większości stolic na świecie. Produkty firmy dopracowane są w każdym detalu, również opakowanie, karton w którym są dostarczane. Firma opracowała wiele patentów na wynalazki w czasie opracowywania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, mechanicznych i opto-elektrycznych (tylko 10 patentów zgłoszonych w 2016 roku).

Lampa wisząca Pirce Artemide z 2008 roku została zaprojektowana przez Guiseppe Maurizio Scutellá. Jak każdy produkt Artemide, to nie tylko lampa ale wiszący obiekt oświetleniowy. Pirce to szczupłe talerze, które spiralnie pochylają się do dołu i tworzą magiczne efekty świetlne. Lampy przeznaczona nie tylko do jadalni nad stół, ale z powodzeniem znajdzie zastosowanie w holach, restauracjach lub barach. Źródłem światła może być tutaj żarnik R7s, który powoli zastępowany jest przez moduły LED. Lampa Pirce Artemide dostępny jest jako lampa wisząca w trzech rozmiarach, również jako lampa sufitowa w dwóch wielkościach. Wersja ścienna kinkiet Price Artemide to także dwie wielkości lampy. Dostępne kolory to biały, czarny oraz złoty.

Kinkiet Mesmeri LED Artemide – to futurystyczny kinkiet autorstwa Erica Solé. Lampa nagrodzona w 2006 roku nagrodą iF Product Design Award.  Mesmeri arete to lampa ścienna, który emituje miękkie światło w górę i w dół, zapewniając ogólne oświetlenie w salonie. Elegancko zakrzywiony kształt poprawi wygląd na przykład jadalni lub korytarza. Źródło światła pozostaje ukryte w wnętrzu. Do wyboru mamy żarnik lub moduł LED. 

Lampa sufitowaSkydro Artemide to dalsza rozwój lamp z serii Hydro. Lampa autorstwa Ross’a Lovegrove swój debiut miała w 2007 roku. Lovegrove, uznany przeciwnik racjonalnych i prostych kształtów zaprojektował tą lampę o zaokrąglonych kształtach kropli wody. W tym celu sześć „kropli” wykonanych z aluminium i tworzywa sztucznego stanowi odbłyśnik i sprawia, że wyglądają jak kamienie żwirowe. Jęsli spotkali sie Państwo z określeniem że lampy to biżuteria domu, to właśnie lampa Skydro Artemide jest tego najlepszym przykładem. Żaden z waszych gości nie pominie lampy w ocenie waszego mieszkania. Oszałamiający efekt można uzyskać przez łączenie dodatkowych elmentów i tworzenie unikatowej lampy.

Lampa stołowa Tolomeo Artemide to lampa z całej kolekcji lamp Tolomeo. Lampy Tolomeo to flagowy produkt firmy znany przez wszystkich projektantów wnętrz i lubiany przez większość. Lampa z ponad 30-letnią historią, ciągle modernizowana i udoskonalana. Do dnia dzisiejszego mamy już dwadzieścia pięć rodzajów lamp. Lampa wykonana jest z aluminium i stali, natomiast abażur mamy do wyboru albo aluminiowy, z tkaniny lub nowość tego roczna to klosz szklany przeznaczony głównie na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę na linki napinające, które nie tylko pełnią funkcję estetyczną ale również pozwalają na stabilne utrzymanie ramion w wybranej pozycji. Najczęściej wybieraną lampą przez projektantów wnętrz jest wersja ścienna kinkiet Tolomeo Parete Artemide, możemy wybrać wersje z włącznikiem i bez. Kolejnym bardzo popularnym modelem jest wersja biurkowa, również dostępna w wielu wariantach również kolorystycznych. Na uwagę zasługuje również największa z serii Tolomeo, a mianowicie wersja zewnętrzna w rozmiarze XXL. Lampa przy maksymalnym rozłożeniu ramion ma prawie 5 metrów wysokości, a podstawa ma metr średnicy. Aby opisać wszystkie wersje lampy musielibyśmy poświęcić dużo czasu, dlatego zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie z Państwem wybierzemy właściwy model spełniający Wasze wymagania.

Lampa stojąca Demetra Professional Reading Floor Artemide – to rozszerzenie znanej już lampy Demetra. Model Prodessional został stworzony dla osób lubiących czytać lub lubiących majsterkować. Lampa własnie idealnie nadaje się do tego typu zadań. Jej moc została zwiększona prawie dwukrotnie. I tak jak podstawowy model występuje w wersji lampy stojącej, biurkowej i jako kinkiet na regulowanym ramieniu. Lampa Demetra Artemide to idealna propozycja dla osób lubiących techniczny wygląd, a przy tym poszukują funkcjonalnej lampy.

Oferta Artemide to również lampy zewnętrzne, które tak samo charakteryzuje design. Wygląd produktów gwarantuje Wam iż nikt nie przejdzie obojętnie obok lampy. Szeroka gama produktów to również zaleta producenta przy doborze na przykład lampy do ogrodu. Najchętniej opisalibyśmy wszystkie, ale zostawimy sobie to na później 😉 Wymienimy tylko kilka, które zasługują według nas na szczególną uwagę. Pierwszą z nich jest jest lampa Solar Tree Artemide, choć właściwie jest to element małej architektury. Wokół lampy możemy sobie usiąść i delektować się niesamowitym wyglądem. Zaletą lampy jest jej energooszczędność a mianowicie brak potrzeby podłączania jej do zasilania. Na końcach lampy w kloszach umieszczone są ogniwa fotowoltaiczne ładujące akumulatory ukryte w betonowych siedziskach. Dodatkowo lampa automatycznie w zależności od pory dnia dostosowuje światło. Kolejny godny uwagi produkt to słupki ogrodowe Logico Garden Artemide, rodzina trzech różnej wielkości słupków. To co wyróżnia je z całej masy lamp ogrodowych to kształt. Umożliwia on łączenie ze sobą lamp i stworzenie własnej unikatowej lampy w ogrodzie.  Wśród wielu ogrodowych znajdziemy również rzadko spotykane u innych producentów latarnie uliczne. Oczywiście od tradycyjnej latarni różnią się unikatowym wyglądem. Oferta obejmuje tylko głowice którą montuje się na własnym słupie o wymiarach średnica ø60mm z trzpieniem ø35x120mm. Opisaliśmy tylko trzy naszym zdaniem charakterystyczne lampy, oferta lamp zewnętrznych Artemide obejmuje o wiele więcej pozycji, które prezentujemy na poniższych zdjęciach.

Firma Artemide to również producent lamp biurowych inaczej nazywanymi lampami technicznym. To co odróżnia je od innych firm to oczywiście oryginalny design. Jeśli chcemy urozmaicić nasze biuro tak aby goście w firmie byli pod wrażaniem to jak najbardziej biurowe lampy Artemide spełnią te wymagania. Do wyboru mamy cała game różnych produktów od lamp biurkowych po reflektory szynowe. Oczywiście projektanci nie zapomnieli również o funkcjonalności. Przykładem takim może być lampa Chocolate Floor – LED Artemide. Jest to lampa stojąca, której zadaniem jest oświetlanie biurka lub stołu roboczego. Lampa posiada wbudowaną możliwość ściemniania oraz czujnik ruchu z opóźnieniem, który zapewni energooszczędność. Oczywiście źródło światła to moduły LED dostępne w barwie 3000k lub 4000K. Kolejnym bardzo ciekawym produktem jest reflektor Una Pro Artemide. Przy jego tworzeniu zrezygnowano z tradycyjnego wyglądu reflektora, czyli tuby. Ale zachowano taka samą wydajność świetlną. Una Pro posiada wiele wersji oferujących różne moce diod LED, barwę światła oraz kąty rozsyłu światła. Reflektor dostępny jest w wersji do wbudowania w sufit, w wersji natynkowej oraz jako reflektor szynowy Una Pro Artemide. Kolejną ciekawą pozycją zestawy wpuszczanych reflektorów Sharp Artemide. Jeśli szukacie państwo małej oprawy o wysokiej wydajności do oświetlenia na przykład jakiejkolwiek ekspozycji to będzie idealny wybór. Można ten zestaw nazwać również systemem, gdyż jego główny element do moduły LED do których dobieramy w zależności od potrzeby odpowiednia ramkę. I tak na przykład możemy stworzyć lampę składająca się z dwunastu modułów umieszczonych w odpowiedniej ramce.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej Artemide posiada w swojej ofercie wiele lamp, a raczej ikon designu. Do tego w tym roku na targach w Mediolanie zostało zaprezentowanych kilka nowości które wkrótce pojawią się w sprzedaży. Na uwagę zasługują takie jak lampy Yanzi Artemideplafon Calipso Artemideżyrandol Orsa Artemidekinkiety Aede Artemidereflektory Vector Artemide czy podłużna lampa wisząca Plane Artemide.

Jeśli są Państwo zainteresowani lampami Artemide, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia. Pomożemy Państwu w odpowiednim wyborze właściwej lampy w atrakcyjnej cenie.

[email protected]