Polski producent nowoczesnego oświetlenia, laureat prestiżowych nagród w Europie. Wcześniej znany pod nazwą Aquaform, ale w wyniku połączenia siła z firmą Delta Light nastąpiła zmiana nazwy.

Lampy Aquaform / Aqform Poznań cechują się wysoką jakością wykonania. W oprawach Aquaform/Aqform najważniejsze jest światło, a właściwie jakość tego światła. Firma istnieje na naszym rynku od ponad dwudziestu lat, w tym czasie udało zdobyć sie jej renomę i uznanie wśród architektów, klientów nie tylko w kraju ale również za granicą. W ostatnich latach firma została nagrodzona tak prestiżową nagrodą jak „Red Dot Award 2015” – najważniejszą i najbardziej prestiżowa nagrodą designu. Lampy Aqformu zostały również nagrodzone takimi nagrodami jak „Must Have”, „Muuuz Intrnational Award”, „German Design Award 2017”, „iF Design Award 2016”.

Lampa wisząca Equilibra Balans Aqform to flagowy produkt producenta. Lampa znana w całej europie a to za sprawą licznych nagród, które otrzymała. Najważniejsza z nich to oczywiście Red Dot Award, najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie designu. Ale lampa Equilibra to nie tylko piękny wygląd to również funkcjonalność. Najważniejsze to sposób rozsyłu światła. Pierwszy to Direct czyli bezpośredni gdzie diody skierowane są w dół, drugi sposób to diody skierowane w góre. Lampa świeci wtedy światłem odbitym od odbłyśnika, mamy wtedy miękkie nie rażące w oczy światło. Dostępna jest również wersja Fluo na świetlówkę TL5 SLS. Poniżej grafika obrazująca rozsył światła.

Seria lamp Equilibra Balans Aqform z pośród innych wyróżnia tylko jedna linka zwieszana. Oprawa jest perfekcyjnie wyważona, dzięki czemu uzyskujemy bardzo ciekawy efekt, jak by lampa wisiała w powietrzu.Lampa dostępna jest w kilku długościach od 60 do 150 centymetrów wszystko zależy od użytego źródła światła. W przypadku modułów LED mamy do wyboru aż dwie barwy światła ciepłą (3000K) lub neutralna (4000K). Lampy Equilibra to również kinkiety idealne na przykład nad lustro lub w korytarzu. To również lampa sufitowa, ciekawą opcją jest możliwość połączenia lamp w jeden system za pomocą elastycznego łącznika tzw.”gęsiej szyi”

Kinkiet Set Raw Mini Aqform to oprawa z całej serii lamp Set Raw. Cała seria „belek oświetleniowych” obejmuje kinkiety, lampy wiszące i natynkowe oraz lampy wpuszczane. Zaletą lamp Set Raw to szeroka paleta długości do wyboru. W zależności od źródła światła oprawa może mieć długość od 60 cm do 200 cm. Największą popularnością cieszy się wersja ścienna, stosowana głównie w łazienkach nad lustrem. W przypadku gdy inwestor wymaga lamp hermetycznych firma Aqform ma już gotową propozycję w postaci serii lamp Set Raw Hermetic. Tak jak w przypadku lamp Equilibra tutaj również mamy do wyboru szeroki wachlarz źródeł światła. Podstawowy to oczywiście tradycyjna świetlówka. Natomiast wersje LED to trzy barwy światła (2700K,3000K i 4000K). W każdej z długości mamy zawsze do wyboru dwie moce słabszą i mocniejszą. Lampy Aqform w znacznej większość,w tym również seria Set Raw oferuje diody LED o współczynniku CRI>90. Warto również dodać że w seria Set Raw to również mniejsze oprawy zwane Mini, mają one trochę mniejsze wymiary i brak bocznych dystansów przy kloszu. Oczywiście lampy oferowane są wersji tradycyjnej, a także z możliwością ściemniania switchDim lub Dali.

Lampy wpuszczane w sufit z serii Squares to ogromna liczba opraw. Jest to najbardziej znana lampa w ofercie firmy Aquaform. Lampy Aqform Squares są ciągle rozwijane. Pierwszą serią był tradycyjny w wpust sufitowy na większe żarówki halogenowe typu QR 111 lub ES 111, stąd jego nazwa Squares 111 . Lampy do dziś cieszą się dużą popularnością, gdyż w łatwy sposób możemy wymienić halogen na energooszczędny zamiennik LED. Podstawowymi kolorami są biały, czarny, szary, które możemy też łączyć ze sobą tworząc dwukolorowe wersje. Za dodatkową opłatą dostępne są wersje w połysku lub wersje w kolorze chromu. Bardzo ciekawą architektonicznie jest wersja Trimless, czyli wersja bez ramki. Dzięki czemu lampa zamontowana jest równo z sufitem i stanowi jedną całość. Kolejnym rozwinięciem lamp Squares jest seria mniejszych opraw na żarówki PAR16. Idealne lampy do mniejszych pomieszczeń lub korytarzy. Tutaj także mamy dostępne wersje lamp bez ramki i z ramką. W przypadku gdy nie możemy wpuścić lampy w sufit podwieszany, Aquaform proponuje wersje na tynkową. Oczywiście w czasach gdy oświetlenie LED staje się bardzo popularne, również lampy Squares oferowane są z gotowymi modułami LED. Moduły te możemy w przypadku awarii w łatwy sposób wymienić. Dostępne są dwie barwy światła (ciepła 2700K oraz neutralna 4000K), oraz dwa kąty świecenia (24° i 45°).  Nautralnie oprawy mogą być przystosowane do współpracy z ściemniaczami typu DALI, switchDIM. Bardzo ciekawym i godnym uwagi dla osób lubiących okrągłe kształty jest rozwinięcie wpustu Squares zwane iForm. Jest to oprawa zainspirowana urządzeniami marki Apple.

Reflektor szynowy PET 230V LED track Aqform – to oprawa z prostej i minimalistycznej serii lamp PET Aqform. Reflektor montowany na szynie to idealna lampa do salonów sprzedaży, biur tam gdzie musimy mieć możliwość zmiany aranżacji wnętrza. Zaletą jest możliwość przesuwania lampy na całej długości odcinka szyny. Przy szynach trzy fazowych mamy również możliwość instalacji dwóch niezależnych obiegów prądu. Oświetlenie szynowe, dzięki swojemu technicznemu wyglądowi zyskuje również coraz większą popularność również w prywatnych domach. Lampy PET Aquaform dostępne są z tradycyjnym źródłem światła z gwintem GU10, co daje nam możliwość montażu odpowiedniego źródła światła. Natomiast ledowe reflektory szynowe PET posiadają źródło światła o mocy 8W i oferują bardzo dużą możliwość doboru odpowiedniego oświetlenia poprzez wybór barwy światła, kąta świecenia oraz odpowiedniej soczewki. Rodzina lamp PET to również lampy sufitowe róznej długości, lampy wiszące w postaci pojedyńczego zwisu oraz potrójnego, pięciokrotnego lub ośmiokrotnego. Nowościa w serii PET to oprawy mini.

Jeśli są Państwo zainteresowani nowoczesnymi technicznymi lampami Aquaform/Aqform, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia. Pomożemy Państwu w odpowiednim wyborze właściwej lampy w atrakcyjnej cenie.

[email protected]