Alma Light rozpoczęła działalność  się w 1989 roku, gdy właściciele, rodzina Cubina, postanowiła założyć firmę HUSTADT ILUMINACION w Barcelonie. Przede wszystkim firma zajmowała się dystrybucją lamp, głównie z Niemiec.

W 2003 roku firma przekształciła się z sprzedawcy detalicznego w producenta, z własną marką Alma Light lampy. Idea stworzenia Alma Light polegała na chęci osiągnięcia większej autonomii i otwarcia nowych rynków za granicą. Od tego czasu Alma Light specjalizuje się w tworzeniu współczesnych lamp i dostawach do krajów na całym świecie. Obecnie firma jest dobrze znana w swoim kraju i na świecie. Uczestniczy w najważniejszych wystawach branży oświetleniowej. Lampy Alma Light odznaczają się wysoką jakością, a także doskonałą konstrukcją. Doskonały stosunek ceny do wydajności, krótkie terminy dostaw i skuteczną obsługę klienta przed i po sprzedaży to cechy charakterystyczne producenta. Lampy mają bardzo wysokie uznanie dzięki wyjątkowej konstrukcji i są powszechnie znane na całym świecie.

Lampa wisząca Drop Alma Light – to flagowy produkt. Cristian Cubina projektant lampy przy tworzeniu inspirował się kroplami wody. Klosz wykonany jest z szkła boro-krzemowego, odpornego na różnice temperatur i wstrząsy. Lampa występuje jako pojedynczy zwis, a także w „pęku” 37 lub 19 lamp oraz w wersji prostokątnej z 24 lub 16 zwisami. Źródłem światła jest tutaj tradycyjna pinowa żarówka G4 zasilana prądem 12V.

Kinkiet Madame Alma light – to lampa z nowej kolekcji lamp zaprojektowana przez Oriola Llahona. Wykonana z malowanego metalu, dostępna jest w dwóch wersjach (czarno-złoty i biały srebrny). Kolekcja składa się z wiszących, podłogowych i stołowych lampek, w dwóch rozmiarach (w pełnym formacie lub tylko w połowie). Madame to współczesna kolekcja zarówno dla oświetlenia domowego, jak i komercyjnego. Wyjątkowym elementem jest lampa podłogowa Madame, która leży bezpośrednio na ścianie dając bardzo sugestywny obraz. Źródło światła to żarówki pinowe G9 230V.

Lampa sufitowa Capitone Alma Light również powstała przy współpracy Oriola Llahona. Typowy i klasyczny styl „zapewnia” niezwykły wygląd zarówno w wersji na ścianę lub sufit (pośrednie światło), jak w wersji wiszącej. Wisząca lampa jest wykonana z nowego materiału opracowanego dla firmy AlmaLight, a jej badania były prawdziwym wyzwaniem dla firmy i projektanta Oriola Llahona. Wykończenie powierzchni jest wysokiej jakości i zapewnia elegancką przezroczystość. Należy zauważyć zmianę, która sprawi, że oprawa zostanie wyłączona i stanie się gładkim półkulistym kloszem. Lampa sufitowa Capitone dostępna jest o średnicach (80 i 110 cm).  Jedną z największych nowości w tym produkcie jest opracowanie i wdrożenie nowego materiału, który nigdy wcześniej nie był używany w oświetleniu. Materiał ten był dotychczas sprzedawany w postaci paneli o różnej wielkości i grubości, które są przetwarzane przez cięcie, wkręcanie i zmiana kształtu ich termoformowania. Płyty te, które były nieprzejrzyste, były szeroko stosowane w kuchni do blatów i łazienek do zlewozmywaków, wanien i natrysków. Udało się wyprodukować ten materiał za pomocą form, dzięki czemu może przyjąć dowolny kształt oraz przezroczystość, bez utraty materiału. Najważniejsze jest jego wizualny wygląd i dotyk, jest podobny do wysoce wypolerowanego kamienia naturalnego, o jedwabistym, aksamitnym, bardzo ciepłym akcentem. Odporny jest  na zadrapania i zużycie. Ten materiał może być łatwo malowany, dzięki czemu możemy wykonywać niestandardowe elementy dla klientów w obu wersjach, przezroczystych i nieprzejrzystych. Konserwacja tego materiału jest bardzo prosta. Można go czyścić przy użyciu dowolnego środka czyszczącego do użytku domowego (płyn do czyszczenia szkła, alkoholu …). Jeśli po latach materiał traci jasność, producent zaleca przejechanie go delikatnym papierem ściernym, aby przywrócić go do pierwotnego stanu.

Studio OBJ zainspirowane górskim kurortem znajdującym się w stanie Kolorado postanowiło stworzyć serie lamp Aspen Alma Light. Podstawa lampy została wykonana z masywnego drewna dębowego lakierowanego. Klosz to połyskująca ceramika. Lampa stołowa Aspen Alma Light to cztery rodzaje różniące się kształtem i wysokością, ale to również lampy podłogowe.

Lampa stojąca Bigbrother Alma Light to również dzieło Oriola Llahona. Lampa ma wysokość 180 cm i przez swój rozmiar ma „zapewnić bezpieczeństwo”. Średnica lampy to 70 cm. Wykonana jest z metalowego stelaża na który naciągnięta jest poliestrowa tkanina w kolorze białym. Oczywiście na życzenie może to być inny kolor. Źródłem światła jest tutaj LED, a dokładniej żarówki umieszczone zarówno w górnej części jak i w podstawie.

Jeśli są Państwo zainteresowani lampami Alma Light, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia. Pomożemy Państwu w odpowiednim wyborze właściwej lampy w atrakcyjnej cenie.

[email protected]