Włoski producent oświetlenia architektonicznego z siedzibą w Milanie. Jego specjalność to lampy zewnętrzne przystosowane do ciężkich warunków.

Firma Puk Italia to producent z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji zewnętrznych lamp. Jego główny dochód pochodzi z eksportu oświetlenia, szczególnie do krajów arabskich. Firma skupia się na ciągłym podnoszeniu parametrów opraw, stosując to coraz to nowsze i trwalsze materiały. Jako jeden z pierwszych producentów zaoferował 5-letnia gwarancje na lampy zewnętrzne.

Seria Hydrotwist to kolekcja zewnętrznych lamp ze specjalnym przegubem kulowym umożliwiającym skierowania świtała w dowolnym kierunku. Podstawa została wykonana z odlewanego ciśnieniowo aluminium, głowica natomiast wykonana jest z miedzi beztlenowej. Szkło przykrywające ledy poddano hartowaniu, a śruby wykonane są ze stali nierdzewnej. W oprawie zastosowano diody marki CREE. Do wyboru mamy dwa kąty świecenia 18° i 36°. Moce oferowane to 4,5W, 7W, 14W i 23W, a więc mamy szeroki wybór możliwości. Do wyboru mamy również barwę światła 3000K lub 4000K. Na życzenie klienta oprawy mogą być pomalowane proszkowo na czarny lub biały kolor. 

Hydrofloor to cała rodzina lamp do gruntu zarówno w wersji LED jak i na tradycyjne żarówki metahalogenowe i halogenowe. Pierwsze z serii to oczka w rozmiarze mini i pico, które możemy użyć przy oświetleniu tarasów i ścieżek w ogrodzie. Dostępne są również lampy najazdowe z nakładkami za pomocą których możemy skierować światło. Modele tych lamp wytrzymują nacisk do 2 ton. Kolejnymi seria to lampy do gruntu w wersji Hydrofloor Mini. To najbardziej popularne oprawy wśród prywatnych inwestorów. Idealnie nadają się do podświetlenia drzew lub krzewów w ogrodzie, jak również do podświetlenia elewacji w niewysokich budynkach. Natomiast dla większych i profesjonalnych inwestycji dedykowane są oprawy Hydrofloor Medium i Maxi. Są to znacznie większe oprawy, oferujące duże mocy świecenia. Oprawy posiadają wszystkie atesty i certyfikaty, między innymi posiadają stopień zabezpieczenia przed uderzeniami IK10 najwyższym. Oczywiście wszystkie lampy są zabezpieczone przed wilgocią silikonowymi uszczelkami i posiadają stopień zabezpieczenia IP65. Obudowy wykonane są z odlewanego ciśnieniowo aluminium bez dodatku miedzi. Górna pokrywa malowana jest proszkowo farbą poliestrową lub stali nierdzewnej AISI 304. Szkło zostało poddane hartowaniu w celu zwiększenia trwałości. Oprawy wytrzymają nawet nacisk to 5 ton. Źródłami światła są tutaj głównie wysokiej jakości diody LED marki CREE o mocy od 0,8W do 40W. Do wybory mamy kąt rozsyłu światła w tym asymetryczny oraz barwę w tym również dostępna jest opcja zmiany kolorów (RGB) przy pomocy sterowników DALI. Nowością w tym roku są oprawy ze specjalną optyką „Invisia-light”, która zmniejsza efekt tzw. olśnienia spotykany często przy diodach LED.

Kolejnymi w szerokiej ofercie lamp zewnętrznych są lampy do basenów i fontann wodnychPuk Hydroscuba to mniejsze oprawki służące do zaakcentowania krawędzi basenów i podświetlenia wodotrysków. Do podświetlania basenów przeznaczona jest seria Puk Hydropool, są to lampy dużych mocy, a co za tym idzie większych rozmiarów. Najmocniejsza z opraw w wersji LED to aż 36 watów. Ich zaletą jest mała głębokość oprawy, jest to tylko 12 cm. Ostatnią serią z rodziny lamp do wody to Puk Hydrodive. Są to reflektorki do podświetlania obiektów umieszczonych w wodzie lub nad jej powierzchnia, czyli fontanny, posągi lub rośliny. Do wybory mamy trzy rodzaje różniące się mocą. Wszystkie wymienione oprawy wykonane są ze stali nierdzewnej AISI316L odpornej na korozje atmosferyczne i różnego rodzaju kwasy w tym oczywiście chlor. Szkło zostało poddane hartowania, dzięki czemu cała lampa posiada stopień ochrony przed uderzeniami IK08. Każda z opraw ma standardowo wyprowadzony wysokiej jakości przewód neoprenowy. Zasilanie to bezpieczne napięcie 24V, zasilacz dokupujemy osobno. Oczywiście posiadają stopień zabezpieczenia przed wilgocią IP68. Lampy IP68 możemy zanurzyć nawet do 3 metrów. Źródło światła to diody firmy OSRAM lub CREE dostępne w barwie ciepłej (3000K), neutralnej (4000K) oraz w kolorze niebieskim. Kąt rozsyłu to 10° lub 30°.

W kategorii zewnętrznych lamp ściennych firma PUK Italia posiada największy wachlarz opraw. Do wyboru mamy tradycyjne kinkiety świecące w górę i dół i w jednym kierunku nazywane HYDROTECH. Kształty opraw to prostokąty i owalne cylindry. Malowane są proszkowe lub wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316L odpornej na trudne morskie warunki atmosferyczne. Seria HYDROECLIPSE to akcentujące kinkiety LED ich grubość to tylko 4 cm. Tu również mamy do wyboru okrąg lub prostokąt do wyboru i kierunek świecenia światła. HYDROSURF to rodzina opraw służąca do oświetlania ścieżek komunikacyjnych przy ścianach i murkach. Natomiast HYDROFLEX to profesjonalne węże LED zalane grubą warstwą poliuretanu odpornego na promienie UV co zapobiega żółknięciu. Taśmą możemy akcentować wszystkie krawędzie i elementy budynku czy nawet ścieżki. Kolejne oprawy to już w pełni profesjonalne naświetlacze zarówno w wersji z ramieniem do oddalenia lampy od budynku jak i w postaci belek, które możemy łączyć w jeden ciąg. Nazwy ich kolejno to HYDROBRACKET i HYDROLINE-BHYDRODISK to natomiast 3 okrągłe lampy do tworzenia wzorów świetlnych na elewacji, z obudowy oprawy wychodzą strumienie świetnie przypominające wiązkę lasera. Na uwagę zasługuje lampa do podświetlania wnęk okiennych. Diody LED zostały w niej skierowane na boki tak aby objąć całą ramę okienną. Przy większych oknach zastosować większą ilość lamp, ich nazwa to HYDROWAVE. Oczywiście standardowo wszystkie lampy elewacyjne zostały wykonane z odlewanego ciśnieniowo aluminium i pomalowane proszkowo farbą poliestrową co zwiększa znacznie odporność na korozje. Źródło światła to diody marki CREE lub tradycyjne żarówki, do wyboru mamy barwę światła oraz kąt rozsyłu.

Pozostałe kategorie lamp, w których firma PUK Italia może zaoferować ciekawe i trwałe rozwiązania to lampy wpuszczane w ścianę, na przykład do oświetlenia schodów zewnętrznych. Następnie mamy słupki zewnętrzne, na uwagę zasługuję model HYDROBOULEVARD. Przy wyborze oprawy wybieramy kąt świecenia. Gdy chcemy oświetlić tylko ścieżkę z jednej strony słupka wybieramy opcje 180°, a gdy chcemy dokoła będzie to model 360°. W kategorii lamp sufitowych do wyboru mamy różnej wielkości natynkowe lampy okrągłe i kwadratowe HYDROTECH, a także hermetyczne zewnętrzne oczka wpusty HYDROCEILING. PUK Italia posiada również w swojej ofercie latarnie i głowice montowane na słupach HYDROCITY lub HYDROTECH POLE. Wszystkie modelu zostały oczywiście wykonane z najwyższą starannością. Obudowy z odlewanego ciśnieniowo aluminium oraz diody LED marki CREE to gwarancja długich lat świecenia. Stąd producent z pełną świadomością udziela 5 lat gwarancji.

Jeśli są Państwo zainteresowani lampami architektonicznymi PUK, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia w Poznaniu.

[email protected]

Autor: Piotr


Tagi: lampy puk poznańlampy architektoniczne poznań, zewnętrzne lampy wysokiej jakości poznańreflektory zewnętrzne w poznaniuhurtownia oswietlenia i lamp