Stosunkowo młoda marka na polskim rynku oświetlenia technicznego.

Marka Shilo pochodzi z Częstochowy, a więc naszego polskiego „zagłębia lampowego”. Shilo, jak i Amplex należą do firmy Antigo firmy obecnej na naszym rynku od kilkunastu lat na polskim rynku. W ostatnim czasie Shilo stworzyło nową kolekcję lamp wspólnie z projektantem Dominkiem Respondkiem pod nazwą Dohar. Lampy Shilo to połączenie opraw technicznych z dekoracyjnymi. W kolekcji znajdziemy najróżniejsze lampy wiszące, kinkiety, plafony jak i lampy podłogowe. Poniżej chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka tego rocznych nowości plus najbardziej popularne z całej kolekcji lamp Shilo.

Lampa wisząca Namasu

To połączenie dwóch reflektorów Kosame i dwóch tub świecących w dół. Wszystkie oprawy są zamontowane na „belce-pręcie” z jednej strony zawieszone na stalowej lince. Z drugiej strony jest to sztywny pręt o łącznej długości 95 centymetrów. Same lampy są zamontowane na stałe, nie ma możliwości ich przekładania. Wiszą one na wysokości 77cm od sufitu. Źródła światła są tutaj wymienne, a więc natężanie światła możemy dostosować do własnych preferencji . Lampa dostępna jest w kolorze czarnym oraz białym.

Wiszaca-sufitowa Namasu 7926 Shilo
Połączenie dwóch reflektorów kierunkowych z tubami świecącymi w dół. Wszystko to na belce zawieszonej pod sufitem.

Kinkiet Kabe

Z kolekcji Dohar ciekawym jest kinkiet Kabe, jest on w formie żurawia. Ramię możemy regulować w lewo lub prawo. Natomiast sam klosz możemy również obniżać. Klosze dostępne są w trzech wersjach. Ich wersje możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Źródłem światła są tutaj wymienne tradycyjne żarówki w zależności od klosza jest to gwint GU10, E27 lub E14. Oczywiście zalecane są wersje LED.

Ibra

To kolejny kinkiet idealny do łazienki zaraz obok lustra. Źródłem światła jest tutaj moduł LED lub tradycyjna świetlówka T5. W wersji LED do wyboru mamy dwie barwy światła 3000K i 4000K . Lampa jest w dwóch wersja szczelności IP20 lub podwyższonym IP44. Wysokość oprawy to 58 cm, tak jak wszystkie oprawy Shilo i ten model dostępny jest w dwóch standardowych kolorach czarnym i białym. Korpus obudowy został wykonany z aluminium, natomiast klosz jest z plexi.

Kinkiet Ibra 4473 Shilo
Pionowy kinkiet w wersji LED idealny do montażu przy lustrze w łazience.

Hanawa

To wąski profil LED wpuszczany w sufit lub ścianę z płyt kartonowo gipsowych. Profil jest z ramką a więc widzimy tylko minimalną część obudowy reszta to tak zwana linia świetlna. Oprawę do płyt G/K montujemy na wkręty. Do wyboru mamy dwie barwy 3000K i 4000K, ora trzy kolory biały, czarny lub surowe aluminium.

Hanawa 8019 Shilo
Lampa LED tworząca linie świetlną w komplecie z zasilaczem.

Yabu

To chyba najbardziej popularny model lamp Shilo. Występuje już praktycznie we wszystkich odmianach od lamp wiszących przed kinkiety do reflektorów na szynę. Lampy Yabu to przede wszystkim cienka rurka będąca głównym elementem lampy. Warto zwrócić uwagę iż źródłem światła jest mniejsza odmiana „żarówki” GU10, nazywana GU11 lub błędnie MR11. Niestety skutkuje to tym iż nie dobierzemy „mocnego” źródła do w/w opraw. Poniżej prezentacja kilku modeli.

Ihi

To z kolei seria lamp z abażurem z linii Shilo Dohar. Najbardziej popularnym modelem jest wersja zwisająca z sufitu. Są to sztywne pręty o długości jednego metra także zakup musi być przemyślany gdyś lampy nie da się „skrócić”. Abażury mamy dostępne w 5 kolorach (biały, czarny, miedź, mosiądz i chrom). Sama oprawa może być kolorze białym lub czarnym.  

Powyżej przedstawiliśmy Państwo tylko mały wycinek z oferty Shilo i Dohar, jeśli jesteście Państwo zainteresowani całą ofertą prosimy o kontakt na nami.