Wszechstronne nowoczesne oświetlenie
Fabbian został założony w 1961 roku w północno-wschodnich Włoszech, gdzie wszystkie kolekcje są projektowane, rozwijane i produkowane.
Od 2018 r. Fabbian zmienił właścicieli, przyniosło to nową wizję korporacyjną pełną nowych projektów. Przekształcono wszystkie produkty w energooszczędne i przyjazne dla środowiska produkty LED, łącząc w ten sposób design i zrównoważony rozwój. Wszystkie lampy Fabbian nie są zwykłymi lampami, ale przedmiotami projektowanymi. Uwaga poświęcona na rozwój każdego elementu zapewnia, że wszystkie szczegóły są starannie brane pod uwagę. Dzięki współpracy z renomowanymi projektantami i architektami, każda lampa ma swój własny charakterystyczny wygląd.
Poniżej prezentujemy wybrane modele lamp
Kolekcja lamp Fabbian Armilla to kule o średnicy 36 cm. Dostępne są jako lampa wisząca lub lampa stołowa. Klosz wykonany jest z błyszczącego białego szkła dmuchanego, metalowe pierścienie są ostrożnie przymocowane za pomocą stopionego szkła pod koniec procesu dmuchania. Metalowe wykończenie dostępne jest w złocie, chromie oraz brązie. Natomiast podsufitka może być również w kolorze białym.
Seria lamp Beluga Color to łącznie kilkanaście rodzajów lamp, od tradycyjnych reflektorów na ścianę przez lampy wiszące po reflektory na szynę trzy fazową. Oprawa ma kryształowy dyfuzor w różnych kolorach (przezroczysty, czerwony, żółty, bursztynowy, zielony i niebieski), który można obracać. Ma nowoczesny design, który nadaje się do prostych i kolorowych wnętrz. Można ją umieścić w każdym z pomieszczeń, jak również zastosować w hotelach i restauracjach. Ta lampa dodaje wartości i wzbogaca otoczenie, w którym jest zainstalowana.
SONY DSC
System lamp Freeline został stworzony jako alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia a dokładnie jego montażem. W pomieszczeniach jesteśmy ograniczani przez położenie punktów oświetleniowych, czyli przewodów umieszczonych w suficie. W Freeline tak jak w przypadku szynoprzewodów w pierwszej kolejności tworzymy kształt, figurę lub dowolny projekt, a następnie wybieramy oświetlenie na końcu. Ten modułowy system pozwala tworzyć innowacyjne kształty, niezależnie od położenia punktu oświetlenia. W tym kontekście oświetlenie staje się mocnym elementem dekoracyjnym, ale i funkcjonalnym: światło jest umieszczone w najbardziej dopasowanym położeniu, a także można je przesunąć w późniejszym czasie. Fabbian Freeline to system modułowy składający się z anodowanych na czarno i brązowo aluminiowych prętów o różnych długościach, połączonych ze sobą za pomocą zacisków. Punkty świetlne mają trzy różne kształty: biała szklana kula z dmuchanego szkła, czarne aluminiowe wąskie światło punktowe z soczewką i czarne aluminiowe szerokie światło punktowe z dyfuzorem. Każdy punkt świetlny jest wyposażony w źródło LED i jest dostarczany z różnymi długościami kabli. Kable są ukryte w rowkach pręta. Zasilacz można podłączyć za pomocą sterownika zdalnego, sterownika sufitowego lub montowanego na torze. Cała seria jest wzbogacona o zwieszane i sufitowe belki LED. Wykonane z czarnego i brązowego anodowanego pręta aluminiowego, są dostępne w trzech rozmiarach dla wariantu zawieszenia i jednym dla lampy sufitowej. Belki zawieszenia można ustawić tak, aby świeciły w dół lub w górę. Zasilanie odbywa się poprzez sterownik, który można umieścić na suficie.
Lampy Fabian Olympic jak sama nazwa sugeruje inspirowane są pierścieniami olimpijskimi. Pojedynczy pierścień może oświetlić otoczenie, rzutując jego światło, jakby poruszało się siłą odśrodkową. Kiedy jeden lub więcej pierścieni świetlnych jest połączonych ze sobą, źródła światła łączą się ze sobą, tworząc hierarchię świateł. Ta lekka konstrukcja składająca się z kręgów LED wyróżnia się na tle innych producentów wysoką jakością wykonania oraz doboru materiałów. Olympic to kolekcja okrągłych, białych, powlekanych aluminiowych wiszących ringów oraz lamp ściennych i sufitowych. Źródło światła LED znajduje się na pierścieniu zewnętrznym, który jest dostępny w różnych średnicach dla wszystkich wersji, tworząc bezpośrednie i pośrednie rozproszenie światła. Lampy można również przeplatać, tworząc oryginalne kształty i kompozycje, częściowo dzięki łatwemu systemowi regulacji długości kabla.
Multispot to szczególny system modułowy zaprojektowany, aby dać architektowi możliwość skomponowania własnego dzieła, dostosowując w ten sposób lampę do każdego projektu. Produkt można idealnie dostosować do każdego otoczenia dzięki dostępnej gamie różnych rozmiarów podsufitek. Fabbian Multispot jest idealny do dużych przestrzeni. Do rodziny Multispot należą :
- Kolekcja lamp Fabbian Beluga składa się z wiszących lamp do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Podsufitki w różnych kształtach i rozmiarach, wykonane są z aluminium malowanego na biało i są dostarczane ze standardową maksymalną liczbą otworów lub dostosowane na zamówienie. Oprawki z serii Beluga, dostępne w 4 długościach, składają się z przezroczystych kulek ołowiu-kryształu. Lampa nadaje się do użytku z diodami LED.
- Kolejna to kolekcja lamp Tooby, która obejmuje lampy wiszące do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Tutaj również podsufitki są w różnych kształtach i rozmiarach. Dyfuzory z serii Tooby, dostępne w 4 długościach kabla elektrycznego, składają się z cylindrycznych elementów ze szkła borokrzemowego (Pyrex®) i nasadki z anodowanym wykończeniem, z żebrowanym cylindrycznym elementem z tworzywa sztucznego wewnątrz, aby równomiernie rozpraszać światło wzdłuż całej rurki.
- Ostatnia to kolekcja opraw Polair obejmuje lampy wiszące do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Różne kształty i rozmiary podsufitki, wykonane są z aluminium malowanego na biało. Lampy Fabbian Polair występują w 4 długościach kabli elektrycznych i składają się ze stożkowych elementów ze szkła borokrzemowego (Pyrex®), z piaskowaną podstawą i matową czarną nakładką.
Poniżej prezentujemy również kilka zdjęć innych opraw marki Fabbian, oczywiście dostępnych w naszej ofercie.
Jeśli są Państwo zainteresowani lampami Fabbian, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia. Pomożemy Państwu w odpowiednim wyborze właściwej lampy w atrakcyjnej cenie.
Autor: Piotr