The Light

Szarych Szeregów 27 60-462 Poznań, Poland
biuro@thelight.pl

Labra - inny stan światła

Labra to polski producent oświetlenia technicznego. Jej siedziba mieści sie pod Krakowem w miejscowości Rybna, natomiast zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Babicach

Lampy Labra wykonane są z dużą dbałością o szczegóły. Firma na bieżąco rozwija technologicznie swoje oprawy. Przykładem może być serii edge.LED, są to nowoczesne moduły led z diodą znanej marki CREE. Moduł zastępuje przestarzałe i wycofywane z produkcji halogeny QR111. Ich zaletą jest również możliwość lakierowania całego modułu na kolor identyczny z kolorem oprawy lub na dowolny kolor z palety RAL

Seria lamp Fraam to ciekawa propozycja dla osób lubiących prostotę i nowoczesność. Seria składa się z kilku wersji "ramek" Pierwsza to Framm Down, gdzie źródło światła jest skierowane w dół. Druga to Framm Up, oczywiście ze źródłem skierowanym w górę. Kolejna to Framm Move, tutaj możemy regulować kierunek światła w zakresie 220°. Dodatkowo wszystkie trzy wersje występują jako lampy natynkowe, wiszące i w wersji do montażu w systemach oświetlenia szynowego. Ostatnio pojawiła się druga generacja lamp  z widocznymi łączeniami oraz szerszą przesłoną, która rozciąga się na całej długości oprawy. Pojawiła się również przesłona mikro pryzmatyczna, ogranicza ona efekt olśnienia.

Solid to kolejna z serii opraw. Lampy Solid Labra to połączenie tradycyjnych prostych kształtów z funkcjonalną konstrukcją. W oprawie nie zobaczymy żadnych elementów montażowych, a więc możemy także umieścić lampę w uprzednio przygotowanym kanale w suficie. Cała rodzina lamp Solid składa się z trzech rodzajów. Mamy do wybory wersje na tradycyjne żarówki halogenowe QPAR16 i QR111 lub wersje LED z modułem edge.LED malowanym w wybranym kolorze. Natomiast trzecia wersja nazwana Area to natynkowe plafony LED w kształcie kwadratu, przesłonione kloszem z plexi.

Labra Tweet to odpowiedź producenta na bardzo popularne oprawy wpuszczane. Stosowane szczególnie w nowoczesnych mieszkaniach i budynkach. Są to lampy zajmujące mało miejsca, szczególnie pożądane przy sufitach podwieszanych. Wersja na tradycyjny odpowiednik halogenu (GU10) zwana Tweet 50 GU10 ma wysokość 7 cm, natomiast wersja z modułem LED Tweet 50 mini.LED ma 5,5 cm wysokości. Dostępne mamy wersje z ramką oraz w wersji bez ramkowej zwanej Trimless.

Jedną z nowości w 2018 roku w ofercie producenta to oprawa Panton Labra. Jest to odpowiedz na propozycje konkurencyjnych firm. Jest to mini oprawa LED w kształcie pastylki przeznaczona do miejsc narażonych na kontakt z wodą, kategoria szczelności to IP44. Jej wymiary to tylko 2 cm wysokości a średnica to 8,5 cm, a więc idealna do niskich pomieszczeń. W wersji wpuszczanej potrzebujemy tylko 4,5 cm przestrzeni między sufitem w płytą kart-gips. Źródłem światła w oprawie jest dioda LED COB o mocy 6W i strumieniu 400 lumenów. Zasilana prądem z sieci, nie potrzebujemy kupować żadnych zasilaczy. Dostępne barwy światła to biała ciepła (3000K) i neutralna (4000K). 

Z myślą o oświetleniu reprezentacyjnych przestrzeni biurowych czy recepcji hotelowych powstała lampa Wave Labra. Oprawa to kawałek dwóch blach zgiętych w przemyślany sposób. Źródłem światła jest tutaj wysokiej jakości moduł LED marki CREE. Do wyboru mamy trzy wersje wiszące oraz kinkiet. Zwis dostępny jest mniejszej wersji (90 cm długości) nazwanej Wave MAX minimal ZW Labra z modułem o LED o mocy 23W i mocy strumienia świetlnego 3000lm . Natomiast większa wersja Wave MAX Superior ZW Labra ma długość aż 210 cm, moc źródła to 44W, a strumień to aż 5400 lumenów. W ofercie znajduje się średnia wersja o nazwie Labra Wave MAX, ma ona długość 130 cm, moc 20W i 2400 lumenów. Natomiast kinkiet Wave MAX Minimal KN ma szerokości 50 cm, i jest idealny do podświetlenia obrazu czy lustra. Moc LED'ów to 12W przy strumieniu świetlnym 1500 lumenów. Może być montowany zarówno z źródłem świata skierowanym w dół jak i w górę.

Labra Mono to oprawa o minimalistycznym wymiarach, jej zaleta to brak jakichkolwiek widocznych elementów montażowych. Miękkie przejście od korpusu do źródła światła podkreśli nowoczesne wnętrza. W środku znajduje się bardzo wydajny zintegrowany moduł LED. Oprawa świetnie sprawdzi się jako główne oświetlenie w kuchni, korytarzu czy salonie. Korpus wykonany jest z lakierowanego aluminium w standardowych kolorach: biały, czarny i szary lub w połączeniu tych kolorów nazywany mieszanym. Źródło światła to moduł edge.LED o mocy 10W i strumieniu 950 lumenów. Dioda zasilana jest prądem o napięciu 230V, a więc nie potrzebujemy kupować zasilacza. Przy zakupie do wyboru oprócz barwy światła (3000K i 4000K) decydujemy jaki kąt rozsyłu światła (27°, 35° i 55°) chcemy. Labra oferuje nam kilka wersji lampy. Najbardziej popularna to Mono NT edge.LED o numerze katalogowym 3-0663, jest to wersja natynkowa gdzie snob światła skierowany jest w dół. Kolejne wersje to seria Move, gdzie lampa umieszczona jest na przegubie. Pozwala nam to na obracanie lampy w poziomie w zakresie 350°, a w pionie 90°. Seria obejmuje wersje na szynę zarówno 3-fazową jak i 1-fazową, wersje natynkową oraz wersje wpuszczaną w sufit podwieszany. Dostępna jest również wersja na tradycyjny halogen 111 o nazwie Mono Move WP QR111 Labra.

Firma Labra idąc z duchem nowoczesności oraz to coraz bardziej większą popularnością i ogromnymi możliwościami oświetlenia LED oferuje również minimalistyczne lampy. Są to dwa modele, pierwszy to Shift Labra. Jest to właściwie cała seria opraw idealnie nadających się do oświetlenia ciągów komunikacyjnych lub podświetlenia elementów wystroju pomieszczenia, czy nawet eksponatów w galeriach i muzeach. Głównym elementem jest tu moduł składający się z czterech diod LED, łączna ich moc to 10,8W, gdzie strumień świetlny to 750 lumenów. Do wyboru mamy kilka wersji od reflektorów montowanych natynkowo lub szynach przez zwis do wpustu w wersji z ramką lub bez ramki. Lampa może być oczywiście malowana w standardowych kolorach producenta, poza modułem i plecami oprawy. Występują one zawsze w kolorze czarnym.

Nowością w tym roku jest seria opraw Labra Dota Trimless 40. Obecnie są one oferowane tylko w wersji wpuszczanej w sufit. Ich dużą zaletą jest prostota montażu. Po wycięciu otworów montażowych w suficie, montujemy na stałe specjalną ramkę. Następnie obrabiamy sufit szpachlując go i malując. Po skończonych pracach budowlanych wystarczy oczyścić ramkę z pozostałości tynku i farby podłączyć cały moduł z zasilaczem do uprzednio wyprowadzonych przewodów i włożyć moduł w ramkę. Znajdujące się w środku mocne magnesy idealnie chwycą oprawę. Źródłem światła jest tu oczywiście dioda LED o mocy 8,5W  i stumieniu 700lm. Dodatkowo przy wyborze modelu wybieramy rodzaj optyki, czyli szerokości strumienia światła. Jest to kąt 19° i 45°, a także jako jedna z niewielu oferuje optykę o owalnym eliptycznym rozsyle światła (42°+20°) idealnym do korytarzy. Tak jak seria Shift również Dota dostępna jest tylko z odbłuśnikiem w kolorze czarnym, pozostała cześc może być pomalowana w oferowanych kolorach.

* Podana wartość strumienia świetlnego dotyczy źródła światła, nie całej oprawy. Przykładowo przesłona w kolorze mlecznym może zmniejszyć wartość nawet o 30%.


Jeśli są Państwo zainteresowani lampami technicznymi Labra, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią oświetlenia w Poznaniu.

biuro@thelight.pl