Producent nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych w technologii LED.

Działalność założyciela zaczęła się już pod koniec lat 70-tych od projektów małych form użytkowych jak meble i drzwi. Na początku lat 90-tych rozpoczęła się oficjalna działalność. W 2006 zauważono potencjał jaki niesie ze sobą oświetlenie LED. Już w 2009 roku firma stworzyła pierwszy „dom bez żarówki”. Firma Kluś Design skupiła się na produkcji aluminiowych profili LED. Natomiast w ostatnim czasie oferta ta zwiększyła się o taśmy LED oraz gotowe lampy LED.

Profil MICRO-PLUS to obecnie następca bardzo popularnego modelu MICRO-ALU. Ma on szerokie zastosowanie głównie w meblarstwie. Jego wysokość to zaledwie 6mm, zaś szerokość to 16mm. Dostępny jest w kolorach anodowany aluminium i czarny oraz w białym lakierze. Do samego profilu dostępne są różnego rodzaje przesłon oraz cała gama dodatków w postaci uchwytów, zaślepek. Sam profil ma klasę szczelności IP20, jednak po zastosowaniu silikonu można ją zwiększyć do IP65. Na życzenie klienta może być on również wygięty w niewielki łuk.

Bardzo dużą popularność zdobywają ostatnio „linie światła”. Idealnym jest rozwiązaniem w ofercie Kluś Design jest seria profili Kozel. Przeznaczone są do montażu w płytach kartonowo gipsowych. Występują w trzech różnych rozmiarach. Profil zlicowany jest równo z powierzchnią sufitu, aluminium nie jest widoczne. Najmniejszy z profili Kozel-10 jest mniejszej grubości niż płyta gipsowa, dzięki czemu mamy ułatwiony bezkolizyjny z konstrukcją sufitu montaż. Montaż odbywa się za pomocą kleju montażowego. Zalecane jest stosowanie wkładki ochronnej TECH podczas montażu.

A co gdy chcemy mieć linie światła w łazience, tutaj Kluś ma również kilka rozwiązań. Najbardziej popularnym i polecanym profilem LED do łazienki jest profil PDS-NK. Posiada on kołnierz dzięki któremu zasłonimy nierówności po cięciu płytek czy otworu w meblu. Sam profil może mieć szczelność nawet do stopnia IP67. Pamiętać należy aby również zastosowana taśma LED była uszczelniona w postaci fartucha/kołnierza silikonowego. Sam profil może być na życzenie klienta wygięty w nie znacznym stopniu. Sam montaż odbywa się za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej. Dostępny jest w kolorze srebrnym lub czarny anodowanym oraz lakierowany na biało. Standardowe długości to 1,2 lub 3 metry.

CDN. Strona w budowie