The Light

Szarych Szeregów 27 60-462 Poznań, Poland
biuro@thelight.pl

Nowości 2020 - Lampy techniczne i zewnętrzne

 Niestety obecna sytuacja na świecie sprawiła iż większość imprez targowych zostało odwołanych. W tym również targi Light+Building w Frankfurcie. Dlatego większość producentów wstrzymała swoje premiery, lub zrobiła je w mniej medialnym sposób. Dziś chcemy zaprezentować Wam kilka z tych nowości które ujrzały światło dzienne. Zaczniemy od naszych rodzimych firm. Zapraszamy do lektury


 Aqform zaprezentował swoją wersje magnetycznych szynoprzewodów. Same szyny cechują się solidną budową oraz dużą ilością dodatkowych elementów. Dostępne są oczywiście w wersji natynkowej i wpuszczanej. Do magnetycznych szynoprzewodów Aqform oferuje dwanaście dedykowanych opraw w wersji On-Off lub DALI. Do wyboru mamy okrągłe reflektory z serii QRLED, KARI oraz PET. Oprawy Rafter również spotkamy w systemie Multitrack . System umożliwia bardzo elastyczne dopasowanie oświetlenia. Sam montaż oprawy jest dziecinnie prosty, a niskie napięcie 48V nie zrobi nikomu krzywdy. A więc dowolnie możemy przekładać oprawy i aranżować oświetlenie w dowolny sposób według potrzeb.

 

system_multitrack_szyny_magnetyczne_szynoprzewody_aqform_lampy_the_light_poznan_2png

 Przykład schematu systemu wpuszczanego Multitrack Aqform.

system_multitrack_szyny_magnetyczne_szynoprzewody_aqform_lampy_the_light_poznanpng

Oprawy z serii KARI LED, PET LED, QRLED, RAFTER oraz 2000 PRO LED w wersji Multitrack Aqform

 

 Seria lamp szklanych Modren Glass Aqform została teraz wzbogacona wersje ścienną czyli kinkiety. Do wyboru mamy gładki lub zdobiony (romby) klosz, a także mleczny. W ofercie znajdziemy również wersje hermetyczną idealną do wilgotnych pomieszczeń jak łazienka. Źródłem światła jest tutaj wymienny moduł LED o mocy 6W dostępny w trzech barwach (2700K,3000K i 4000K).

szklane_kinkiety_modern_glass_hermetyczne_rurki_do_lazienki_led_aqform_lampy_the_light_poznanpng

 

 Golo Aqform to kolejna tegoroczna propozycja w kategorii kinkietów. Jest to minimalistyczna oprawa święcąca w górę jak i w dół. Posiada klasę szczelności IP44, a więc spokojnie możemy zamontować kinkiet w łazience. Dostępne mamy dwie moce źródła LED słabszą 1,5W lub mocniejszą 3W. Oczywiście do wyboru trzy barwy światła.

maly_kinkiet_hermetyczny_led_gora_dol_golo_aqform_lampy_the_light_poznanpng

 

 Seria lamp Modern Ball Aqform poszerza ofertę producenta w kategorii lamp dekoracyjnych. Bardzo dużą wagę przyłożono tutaj do samego klosza. Zapewnia on miękkie rozproszone światło, dzięki temu skutecznie chroni wzrok obserwatora przed nieprzyjemnym olśnieniem, dbając tym samym o wysoki komfort wizualny. Kinkiet idealnie nadaje się jako dodatkowe światło przy lustrze. Takie światło, redukujące cienie i dobrze doświetlające całą twarz, na pewno zostanie docenione przy codziennej pielęgnacji twarzy. Oprócz kinkietu w wersji z jedną kulą lub dwoma, dostępne są wersje wiszące lub natynkowe 

kinkiet_sufitowa_wiszaca_lampa_modern_ball_kulka_kula_szklana_led_aqform_the_light_lampy_poznanjpg


 Kolejną nowością w ofercie Aqformu to kinkiet PET micro move LED. Do tej pory firma nie posiadała typowego kinkiety „do czytania” z regulowaną głowicą świecącą. Jest to więc uzupełnienie szerokiej oferty producenta o kolejne modele dla indywidualnych klientów.

kinkiet_pet_micro_move_led_regulowany_rurka_do_czytania_lozko_aqform_the_light_lampy_poznanjpg

 

 SET RAW mini move LED kinkiet był już wcześniej dostępny ale w wersji świetlówkowej. Teraz przyszedł czas na wersje LED. Dzięki czemu możliwe było zmniejszenie jego wymiarów nie tracą parametrów lampy. Dostępne mamy dwie długości 67 cm i 97 cm o mocach 9W i 13W. Oczywiście do wyboru mamy jeszcze kolor jaki i barwę światła.

regulowany_kinkiet_nad_lustro_led_dystans_set_raw_mini_move_aqform_the_light_lampy_poznanjpg


 Z kolei reflektor na szynę RAFTER Points LED track doczekał się bliźniaczego odpowiednika ale w wersji z szybą mleczną. Jest to RAFTER LED track. I tak jak „brat” dostępne mamy dwie długości, odpowiednio o mocy 12W i 18W. Jest to reflektor przeznaczony na szynę 3-fazową, również w wersji DALI.

reflektor_do_szyn_szynoprzewodow_led_rafter_track_aqform_the_light_lampy_poznanjpg

 

 Chors Firefly to z kolei minimalistyczna propozycja oświetlenia od kolejnego polskiego producenta. Chors od początku swojego istnienia wyróżnia się w oświetleniu technicznym designem i podejściem do kształtu lampy. Po raz pierwszy wykorzystano szkło, jest ono w postaci małej kuli o średnicy 8cm. Lampa Firefly z Chors’a dostępna jest wersji ściennej, wiszącej oraz stołowej.

kinkiet_stolowa_wiszaca_lampa_nowoczesna_kulka_firefly_chors_dystrybutor_the_light_lampy_poznanjpg

 

 Następną premierą w tym roku jest seria lamp Otel Chors. Są dostępne w wersji natynkowej, wiszącej i kilku wariantach stojącej lampy. Bazą tych minimalistycznych opraw jest stożek, kula oraz walec. W oprawie zastosowana diody LED w technologii Sunlike. Jest to nowa generacja diod opracowana przez japońskich noblistów, które w pełni odpowiada spektrum światła słonecznego. Diody Sunlike całkowicie rozwiązują problem światła sztucznego i są zgodne z ideą Human Centric Lighting. Technologia Sunlike to również lepsze postrzegania barw światła oraz kontrastów.

lampa_lampy_wiszaca_nowoczesne_minimalistyczne_led_otel_chors_dystrybutor_the_light_poznanjpg

 

 Inną nowością z firmy Chors wykorzystująca diody Sunlike jest seria lamp Tonic. Powstały przy współpracy z berlińskim studiem projektowym Formfjord. Dostępne mamy dwie wersje różniące się między sobą kształtem. Każda z nich konfigurujemy wybierając rodzaj diody (tradycyjna lub Sunlike), barwę światła oraz kolor oprawy. Lampy Tonic Chors dostępne są w wersji z własną podsufitką lub z przewodem 3 metrowym do systemu Snap Chors.

lampa_wiszaca_tonic_z_zs_snap_minimalistyczna_led_mini_chors_the_light_lampy_poznanjpg


 Labra do swojej oferty lamp Shift dodała mniejszą wersje Shift 1.3 w wersji z ramką jak bez. Oprawa posiada bardzo małe wymiary (7,5cm x 2,5). Natomiast łączna moc zastosowanych diod to 8W, do wyboru mamy dwa kąty rozsyłu 25° i 48°. Do wersji bez ramki wymagany jest zakup ramki montażowej, dzięki zastosowaniu magnesów sam późniejszy montaż opraw nawet dla osoby bez kwalifikacji jest błyskawiczny.

mala_mini_wpuszczana_lampa_led_shift_1_3_labra_the_light_lampy_poznanjpg


 Włoski producent lamp Flos zaprezentował z kolei nowa wersje lampy IC. Seria lamp FLOS IC cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych jak i projektantów wnętrz. Stąd producent postanowił rozszerzyć rodzinę o podwójny kinkiet oraz lampę podłogową w wersji na zewnątrz. Oprawa posiada stopień szczelności IP65, a więc wytrzyma ulewy. Podstawa wykonana z marmuru w czterech różnych kolorach.

podlowa_zewnetrzna_na_taras_kula_ic_flos_lampy_the_light_lampy_poznanjpg


 Flos In Vitro to seria lamp zaprojektowana przez Philippe'a Starcka. Na pierwszy rzut oka wygląda na tradycyjną zewnętrzną lamp, ale z bliska zauważymy iż nie posiada ona tradycyjnego źródła światła w postaci żarówki. Źródłem jest tutaj moduł LED schowany w obudowie o mocy 11W.

zewnetrzny_kinkiet_sufitowa_led_klosz_design_in_vitro_flos_lampy_the_light_poznanjpg

 

 Jeśli szukamy profesjonalnego producenta zewnętrznych lamp. Wartym polecenia jest włoski PUK. Producent na oprawy daję 5-cio letnią gwarancję. Nowością w tym roku jest ECLIPSE MEDIUM SQUARE CONCRETE LE. Wykonana jest w dużej części z betonu, posiada szczelność IP65 oraz odporność mechaniczną IK08

zewnetrzny_kinkiet_beton_lampy_architektoniczne_publiczne_eclipse_concret_puk_the_light_lampy_poznanjpg


 

Autor: The_Light


Tagi: reflektory szynowe Poznań, lampy na szynoprzewody, hurtownia oświetleniadobór oświetlenia, lampy Poznań,